دسته
مقالات استویا
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 93748
تعداد نوشته ها : 16
تعداد نظرات : 8
Rss
طراح قالب
GraphistThem267

 

 http://img.tebyan.net/Big/1390/10/250531052051702372062496920819618569144161.jpg

تهيه شده توسط سيد محمدعلي اردهالي (عضو علمي انجمن متخصصين صنايع غذائي آمريكا)

 

30 برابر شيرين‌تر از شكر"ويژگي ‌شگفت‌انگيز گياه استويا است، اما در عين حال اين گياه تقريبا فاقد كالري است و از اين رو مناسب براي افراد مبتلا به بيماري ديابت و نيز كساني كه شيريني دوست دارند اما اضافه وزن دوست ندارند.

گياه استويا

"استويا" (STEVIA)گياهي بومي در آمريكاي جنوبي است كه براي قرن‌ها توسط ساكنان بومي اين قاره مورد استفاده‌هاي مختلف قرار مي‌گرفته است، از جمله به عنوان دارو. مردم آمريكاي جنوبي اعتقاد دارند كه استويا روي بيماري‌هاي عفوني تأثير مثبتي دارد و فشار خون را كاهش مي‌دهد. اما اين ويژگي‌ها هنوز به طور علمي ثابت نشده‌اند. اين گياه بيشتر در نزديكي مرز كشور پاراگوئه با برزيل كشت مي‌شود.


"استويوزيد"، قند تهيه شده از گياه استويا به طور خالص سيصد برابر شيرين‌تر از قند تهيه شده از چغندر است . اما محصولي كه از گياه استويا در بازار موجود است از طريق حس چشايي انسان سي برابر شيرين‌تر از شكر حس مي‌شود.

گفته مي‌شود كه اين گياه از پوسيدگي دندان‌ها جلوگيري مي‌كند و همينطور مي‌توان از آن به عنوان دارو براي درمان افراد مبتلا به ديابت استفاده كرد، زيرا فاقد خواص شيميايي مضري است كه در ني‌شكر وچغندر وجود دارد. از ديگر كاربردهاي استويا كمك به افرادي است كه در عين حال كه اضافه وزن دارند اما از خوردن شيريني نمي‌توانند صرف‌نظر كنند.


آيا استويا سرطان‌زا است؟

http://img.tebyan.net/Big/1390/10/1021851562036315521173147165273346209218222.jpg


گياه استويا با شيريني موجود در خود مي‌تواند رقيب قدري براي قندهاي مصنوعي مانند "آسپارتام" و "ساخارين" باشد و صنعت شكر را دچار تحول عظيمي كند. اما اتحاديه اروپا استفاده از اين شيريني گياهي را ممنوع كرده است. در اين ميان تنها فرانسه مستثني شده و اجازه دارد در برخي از مواد غذايي از شيريني "استويا" استفاده كند.


تا چندي پيش اين شك وجود داشت كه استويا سرطان‌زا باشد. آزمايش روي حيوانات نشان داده بود كه اين گياه مي‌تواند در بدن غده‌هاي سرطاني ايجاد كند. اما صحت اين آزمايش از سوي بسياري مورد ترديد قرار دارد. " آنه بروك‌هوف" از سازمان تحقيقاتي در رابطه با مواد غذايي آلمان در اين باره مي‌گويد: «ميزان به كار برده شده از ماده "استويوزيد" در جريان اين آزمايش به شدت بالا بوده و گذشته از اين، پژوهش از حمايت مالي شركت‌هايي برخوردار بوده كه استويا را رقيبي خطرناك براي محصولات توليدي خود مي‌بينند.»


در حال حاضر استويا از اتهام به سرطان‌زا بودن تبرئه شده است. "سازمان نظارت بر مواد غذايي اروپا" در جريان آزمايش‌هاي مختلف به اين نتيجه رسيده كه گياه استوا سرطان‌زا نيست و تأثير منفي روي توليد مثل ندارد. به اين ترتيب استويا در آينده‌اي نزديك وارد بازار اروپا خواهد شد.


استويا در قاره آسيا


بر خلاف شك و ترديدي كه در اروپا وجود دارد، استويا در كشورهاي آسيايي به استقبال خوبي رو‌به‌رو بوده و مدتها است كه در اين كشورها به كار گرفته مي‌شود.

به گزارش ايريب، كاشت استويا در ايران نيز پنج سال پيش به طور آزمايشي آغاز شده است. در مجموع در ايران ديد مثبتي نسبت به كاشت استويا وجود دارد. "عليرضا ترنگ"، رئيس پژوهشكده بيوتكنولوژي شمال ايران اعلام كرده كه كشت آزمايشي استويا به هدف توليد منابع شيرين‌كننده‌هاي بيشتر و حل مشكل تك‌محصولي بودن كشاورزي در بسياري از مناطق ايران در استان‌هاي گيلان و اصفهان آغاز شده است.

شركت تي.اي.سي نماينده انحصاري فروش شركت استويا پك در ايران

09122237381

ardehali@ardehali.ir

يکشنبه بیست و هشتم 1 1390 19:10

 

شكر استويا

http://img.tebyan.net/Big/1390/10/24337514211824321191612294811022291125.jpg
(يك پيشنهاد شيرين)
استويا صد در صد طبيعي است
استويا مركب از مواد مصنوعي نيست.
استويا كالري ندارد ودر نتيجه جاي هيچ نگراني براي رژيم درماني و بيماران ديابتيك نيست.
استويا 250 تا 300 مرتبه از شكر شيرين تراست.
استويا طعم. رنگ ومزه غذا را افزايش مي دهد.
استويا دلچسبي و دلپذيري طعم وعطر غذا را بهبود مي بخشد.
استويا شناخته شده و مورد تاييد سازمان غذا و داروي آمريكا و سازمان جهاني بهداشت و سلامت ميباشد.

استويا چيست؟
محصوليست كاملا طبيعي كه به طور مستقيم از طبيعت و گياهان گرفته شده و امروزه بطور وسيعي، در صنايعي كه سالها از محصولات قندي (شيريني و شكلات، نوشابه هاي گازدار) وساير صنايعي كه در پروسه خود به مقادير زياد از اين مواد استفاده ميكرده اند، كاربرد وسيعي داشته و جايگزين شكر و قند بعنوان عوامل كالري زا شده است.

اين گياه ده ها سال است كه در آسيا و جنوب آمريكا ( آمريكاي جنوبي) مورد استفاده قرار گرفته و ميگيرد ، ضمن اينكه مصنوعي نيست ، سمي نيست و هيچ گونه عوارض جانبي نگران كننده نيز ندارد . استويا مورد تاييد "سازمان جهاني سلامت" است و اخيرا به عنوان يك محصول رژيمي مورد تاييد "سازمان غذا و داروي آمريكا" قرار گرفته است.

استويا يك پيشنهاد و يك راهكار بزرگ و باور نكردني
در جايگزين كردن شيريني ها براي كساني كه روزانه به مقدار كالري مصرفي خود توجه دارند اين محصول به هيچ ميزان كالري ندارد و جاي هيچ نگراني براي استفاده از آن وجود ندارد.


استويا
PH مقاوم در برابر حرارت بالا بطوريكه در پخت و پز
آن ثابت است. ماهيت آن تحت هيچ شرايطي تغيير نمي كند.
رنگ استويا بر اثر پخت و پز تيره نمي شود.


استويا در حال حاضر به عنوان قند (شيرين كننده) شناخته شده است. آن را در نوشابه ها ونوشيدنيها، شيريني جات و شكلات ها، مربا، آدامس، سس ها، كچاپ و ماست مي توان استفاده كرد.
استويا بر خلاف شكرهاي شيميايي توليد شده كه اكثرا اثرات كوتاه مدت و بلند مدت سوء اي براي سلامت انسان دارند، نه تنها يك ماده كاملا طبيعي و مفيد به لحاظ عاري بودن از انرژي، كالري ميباشد بلكه به جهت تاثير مثبتش بر افزايش طعم و بهتر كردن مزه غذا شناخته شده است. با استويا غذاهاهمچنان طعم و رنگ و بوي عالي خود را حفظ خواهند كرد


تحقيقات و مطالعات گسترده اي درباره استويا و اثرات مفيد و فوايد آن بر بيماران ديابتي از نوع دوم و بيماراني كه داراي فشار خون بالا هستند انجام شده است و اين گياه طبيعي بهترين جايگزين شيرين كننده هائي چون قند يا شكر بر اينگونه بيماران است.

http://img.tebyan.net/Big/1390/10/959413966119991327197392162362478818195.jpg

و در نهايت طبيعت بهترين پاسخ را براي شيرين تر نمودن زندگي به ما داد!

شركت "استوياپك" سنگاپور، توليد كننده و توزيع كننده انواع تركيبات مورد استفاده در صنايع غذائي و همچنين كليه فرآورده هاي مختلف محصول استويا ميباشد. اين شركت، هم اكنون توزيع كننده اين محصول در سطح وسيعي از كشور هاي اروپائي ، آمريكائي و خاور دور است.


اين محصول عبارتست از : "استويول گليكوزيد" كه عصاره گياه "استويا ريباديانا برتوني" است. اين گياه، بوته كوچكي متعلق به خانواده "ايتراسي" است، گياهي بومي كه در مرزهاي برزيل و پاراگوئه مي رويد.
استويا حدودا" 200 تا 300 برابر شيرين تر از شكر است. شامل هيچ مقدار كالري نمي باشد و براي صدها سال براي شيرين نمودن غذا و نوشيدني ها در آمريكاي جنوبي استفاده مي شده است و براي دهه هاي متمادي هم در آسيا مورد استفاده قرار گرفته است.


شركت استويا پك عصاره گياه استويا را در سه شكل متفاوت و متناسب با نيازهاي شما توليد مي كند:

SU200
يك عصاره و محصول كامل و تمام عيار از گياه استوياست. تقريبا" 200 مرتبه شيرين تر از شكر است. (مناسب در صنايع با مصرف قند متوسط)
SU A350
عصاره اي متشكل از تركيبات عالي ارزشمند عرضه مي كند. ريباديوسايد( آ ) براي دادن طعمي شبيه به شكر و با 350 برابر شيريني آن است. (مناسب در صنايع با مصرف قند بالا)

Sweetvia
تركيبات عصاره استويا براي مصرف روزانه توليد شده است. يك شروع شيرين براي زندگي سالم همراه با رژيم است.
هيچ مقدار كالري ندارد و جاي هيچ نگراني نيست!


شركت تي. اي. سي با دارا بودن نمايندگي انحصاري از شركت استويا پك آمادگي خود را جهت پاسخگوئي به درخواست متقاضيان محترم وهمچنين ارائه ليست قيمت و شرائط فروش اعلام ميدارد

09122237381

ardehali@ardehali.ir.

يکشنبه بیست و هشتم 1 1390 1:5
X